Асеновградският бизнесмен Бойко Ганев, който стана първият антарктик от Станимака, ако не се брои пресния станимашки зет Соломон Паси, получи Плакет на община Асеновград и Поздравителен адрес от кмета д-р Христо Грудев. От своя страна Бойко Ганев предаде на д-р Христо Грудев официален документ в уверение на това, че на острова Ливингстън вече има река, която носи името Чая и връх „Цар Асен II“. Документът е подписан от ръководителя на експедицията проф. Христо Пимпирев и командира на българската полярна база Йордан Йорданов.
Бизнесменът-полярник занесе в базата и символа на Асеновград – копие на Асенова крепост, и 30 литра асеновградски мавруд. На параклиса в базата Ганев е подарил от свое име икона на Света Богородица. Реката, която носи името Чая изтича от ледника над българската база и се влива в Южния залив на острова, а върхът е с височина 800 м и е от масива Фризленд, разказа първият асеновградски полярник.
Попаднах в експедицията след 5 години чакане и то едва след като екипът на бТВ се отказа, разказа Ганев. Занимавам се с туризъм и алпинизъм. От 1971 г. досега съм посетил 48 държави от всички континенти, някои от които и по няколко пъти. Антарктида е уникална и това идва от факта ,че там е най-чистото място на света. Всичко там е в състояние, каквото е било преди милиони години. Това място е най-суровото, но и най-красивото, особено когато има слънце. С участието си в експедицията реализирах една своя детска мечка. Моята дейност по време на предстоя ми там, бе свързана с това да изземвам проби. Движехме се със специални ски, които не се пързалят при изкачване.
На остров Ливингстън има две база – българската „Св. Климент Охридски“ и на Испания – „Хуан Карлос“.
Не е вярно че е първият,аз и жена ми Петърка Мишина през 1999 бяхме на меден месец там.