ASENOVGRAD-ONLINE
неделя, 20 юли, 2025
  • Вход
  • АСЕНОВГРАД
  • ПЪРВОМАЙ
  • САДОВО
  • ГЛЕДКИ
  • КОНФЛИКТИ
  • БИЗНЕС
  • КУЛТУРА
  • СПОРТ
No Result
View All Result
  • АСЕНОВГРАД
  • ПЪРВОМАЙ
  • САДОВО
  • ГЛЕДКИ
  • КОНФЛИКТИ
  • БИЗНЕС
  • КУЛТУРА
  • СПОРТ
No Result
View All Result
ASENOVGRAD-ONLINE
No Result
View All Result

Мобилните телефони все повече изместват стандартните компютри

Автор: Асеновград онлайн
15.06.2020
/ Спорт
0
Мобилните телефони все повече изместват стандартните компютри
106
Прегледа
СподелиСподели

Технологията се променя и подобрява с всеки изминат ден и колкото да я отричаме, нейните удобства успяха да ни превърнат в силно зависими потребители. Това от една страна е прекрасно, след като с мобилен телефон можем да проверяваме електронната си поща, да бъдем социално активни, да излъчваме видео от всяка точка на света, да проверяваме банковата си сметка, да откриваме правилния път, когато пътуваме, да четем книги и още много други приятни занимания. Благодарение на хардуерните технологии, мобилният телефон се превърна в един от най-малките и изключително добри персонални компютри.

Единствената разлика е, че можем да го носим навсякъде с нас и да се радваме на всички удобства, които предлага. Вместо да седим пред големия екран, вече можем да се настаним удобно и да вършим същата работа. Освен това сме на прага на следващата високоскоростна мрежа в лицето на 5G технологиите. Макар и тази иновация да е изключително противоречива и да разделя обществото в двете крайности, трябва да обърнем внимание на един друг факт – скоростта на пренос на данни ще достави още повече функционалност, която до този момент не може да се постигне с настоящата скорост.

Все повече фирми демонстрират функционалността на този вид мрежа и до този момент наблюдавахме как лекар от другия край на света може да наблюдава животоспасяваща операция и съответно да дава съвети, защото стриймването на операцията беше моментално и процентната човешка грешка беше сведена до минимум.

В сферата на виртуалната и добавената реалност също ще се наблюдават нови функционалности, където проектирането на сгради ще става още по-реално. И след като подобна функционалност може да промени изцяло употребата на мобилните телефони, можем да бъдем сигурни, че персоналният компютър има все по-жестока конкуренция. Не трябва да забравяме, че операционната им система също се радва на успехи и става все по-бърза и надеждна, за да може един човек сериозно да се замисли дали изобщо ще има нужда от компютър в своя дом.

С 5G мрежата ще можем спокойно да спестим разходите за мощно устройство, на което да играем популярните видео игри, особено след като тази операция може да се случва на сървър, който да извършва операциите, а мобилното устройство да го командва от разстояние. Изброените възможности тепърва предстоят да навлязат на пазара и освен нова функционалност, добре познатата стара ще гарантира още по-впечатляващи резултати.

Да не забравяме, че онлайн залаганията също ще променят своя облик. Благодарение на високата скорост, все повече спортни събития ще бъдат достъпни не само със статистика, но и с видео стрийм, при това с още по-сериозно качество. Ако направите проверка в уебсайт за анализ на букмейкъри и залози, какъвто е Efirbet, можете да откриете още редица позитиви от въвеждането на новата технология. Не можем да забравяме, че мобилните устройства имат една особена разлика спрямо компютрите – стават значително по-сигурни, особено с факта, че винаги може да ги носите със себе си, вместо да ги оставят на стационарна позиция и във всеки един момент може да се превърне в обект на интереси.

И до този момент хакнатите компютри са много повече от хакнатите мобилни телефони, следователно и тази статистика трябва да се запише като позитив за мобилните устройства. И така в следващите години ще очакваме още повече подобрения, както в хардуерно, така и в софтуерно отношение, докато персоналните компютри ще продължат да служат вярно на тесните специалисти, които обикновено програмират. Там еволюцията все още не изисква нуждата от подобряването, макар и те самите да стават значително по-бързи. Намираме се във време на технологична еволюция, която за пореден път ще подобри значително употребата на мобилни устройства.

Етикети: Водещи

Още по Темата

Отровен фураж умори стадо овце
Бизнес

Нови огнища на шарка в Асеновград и Садово

18.07.2025
Авария остави Асеновград без вода
Асеновград

Авария остави Асеновград без вода

17.07.2025
Next Post
Проверки в свинефермите в Асеновградско

Проверки в свинефермите в Асеновградско

guest
guest
0 Коментара
Първо старите
Първо новите Най-одобряваните
Inline Feedbacks
View all comments

НАЙ-НОВИТЕ

Отровен фураж умори стадо овце
Бизнес

Нови огнища на шарка в Асеновград и Садово

Автор: Асеновград онлайн
18.07.2025
0

Продължава
Авария остави Асеновград без вода

Авария остави Асеновград без вода

17.07.2025
Майстори на „кози крак“ ошушкват вили

Асеновградчанин краде медни проводници

17.07.2025
Продава 100м2, луксозно обзаведен, в Кючук Париж

Продава 100м2, луксозно обзаведен, в Кючук Париж

17.07.2025
Жена от Тополово замери полицай с камък

Изпържиха светкавично буйствал в бар

16.07.2025
РЕКЛАМА

КОМЕНТАРИ

  • Сашо Апашо за Продава 100м2, луксозно обзаведен, в Кючук Париж
    Продадоха ли го вече?
     02 юли 2025
  • Пурата от овалния кабинет за Още 125 млн. в подкрепа на земеделците
    Как може, човек ли си или животно...
     17 юни 2025
  • Чичко-паричко за Продава в Садово: 4 парцела от 530-620м2
    Разтропан ли й е диференциала? За Колко...
     17 юни 2025
  • Митко Палаузов, предал баща си. за Водач с АТВ уби 40-ия жител на Мостово
    Тея селендури сами се изтребват. Простотия.
     17 юни 2025

Facebook Youtube

RSS  Новини от Пловдив

  • Мълния! Асен обещал злато и масло, ако Бойко смени митничар 20.07.2025
  • Как Аз съм Благой ужили Дойче банк с $23 млн. 20.07.2025
  • Кирил Маричков-младши – съветник на Мелони 20.07.2025
  • ПП популистите и сметките на Радев 20.07.2025
  • Борисов в Пловдив: Няма десни вдясно от ГЕРБ 20.07.2025
  • Асеновград
  • Първомай
  • Бизнес
  • Конфликти
  • Гледки
  • Садово
  • Спорт
  • Култура
  • За нас
  • За реклама
  • Декларация за поверителност

Асеновград Онлайн e част от групата на ЦУМ – Център за универсални медии, заедно с plovdiv-online.com, karlovo-online.com и myrodopi.com
Copyright (c) ЦУМ - Център за универсални медии 2009 - 2025

No Result
View All Result
  • АСЕНОВГРАД
  • ПЪРВОМАЙ
  • САДОВО
  • ГЛЕДКИ
  • КОНФЛИКТИ
  • БИЗНЕС
  • КУЛТУРА
  • СПОРТ

Асеновград Онлайн e част от групата на ЦУМ – Център за универсални медии, заедно с plovdiv-online.com, karlovo-online.com и myrodopi.com
Copyright (c) ЦУМ - Център за универсални медии 2009 - 2025

Здравей

Влез в твоя профил

Забравена парола?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

ВХОД