Седем неразказани истории. Бенефис на Христо Димитров
Именитият хореограф Христо Ив. Димитров подготвя специален подарък за феновете на българското фолклорно наследство и най-вече за почитателите на изкуството на Национален фолклорен ансамбъл “БЪЛГАРЕ”. Деня на своя 50-годишен юбилей – 7 октомври 2019 г., създателят и продуцент на емблематичния ансамбъл ще отбележи с уникален двучасов бенефисен спектакъл в Зала 1 на НДК.
Месец по-рано Тайната “БЪЛГАРЕ” ще бъде представена на 11 септември, сряда, от 20:30 часа на сцената на Античния театър в Пловдив. Юбилярят неслучайно е избрал да сподели събитието първо с пловдивчани, сред които са много негови колеги и приятели. Христо Димитров завършва своето висше образование в АМТИИ-Пловдив в специалност “Хореографска режисура” и градът под тепетата заема специално място в сърцето му.
Тайната “БЪЛГАРЕ” – седем неразказани истории
е озаглавил разказа за делото на живота си доказаният творец, който и сега е автор на сценария, режисурата и хореографията. Зрителите ще проследят най-доброто, представено през годините от Христо Димитров и ансамбъл “БЪЛГАРЕ” в седем сценични картини. Освен историята на създаване на всяка от картините, присъстващите ще станат съпричастни и към интригуващи моменти от биографията на ансамбъла и на неговия ръководител.
“На този бенефис за последен път ще изляза на сцената да танцувам като участник в спектакъл. Приходите от двете представления ще внеса във фонда за реализиране на новата ми идея – предстоящото грандиозно шоу по мои сценарий и режисура, предназначено за европейската и световната сцена. Това ще е спектакъл с широко международно участие, в основата на който, естествено, ще е ансамбъл “БЪЛГАРЕ”. – открехва леко завесата към новите си творчески търсения Христо Димитров.
Билетите за бенефисния спектакъл Тайната “БЪЛГАРЕ” – седем неразказани истории в Пловдив на цени от 20, 30, 40 и 50 лева са в продажба на касата в Билетен център пред сградата на Община Пловдив (тел. 032/ 33 65 33) и в цялата партньорска мрежа на Eventim.bg.
Източник: Национален фолклорен ансамбъл “БЪЛГАРЕ”