Спектакъл на ансамбъл Тракия преобрази Асеновград в епохата от края на XIX век.
Празникът в градския парк стана още по-голям, след като в него се включи и една истинска сватба, а младоженците получиха подарък от общината.
Да сподели емоцията в родния си град бе дошла и Петя Буюклиева, която изпя песен за Асеновград и станимашкия мавруд.
Сцената в градския парк се превърна в тунел към миналото чрез ансамбъл „Тракия” и техния спектакъл „Картини от стария град”.
След тяхното представление се включи и Конушенския народен оркестър.
Алеите в градския парк бяха превърнати в същинска чаршия с опънати шатри с най-различни произведения на изкуството, оръжията, кулинарията и т.н.
Хората имаха възможността да опитат от традиционните станимашки сармички и сладка.
Занаятчии от цяла България представяха своите произведения-ножове, мечове, грънци, дърворезби и много други.
Част от празника станаха и най-новите младоженци на Асеновград, които бяха избрали точно днешния ден да сключат граждански брак.
Те пристигнаха на файтон в градската градина, получиха подарък от кмета д-р Емил Караиванов, който им пожела много щастие и много деца.
Празникът на Асеновград приключи с концерт на народната певица Славка Калчева и фойерверки.