Възлагане за проучване и разработване на работен проект за пътя село Мостово – Кръстова гора е получила фирма “Вайзер” ЕООД – Пловдив, от община Асеновград, пише в. Марица.
Срокът, до който следва да се представи проучването и вариант на проекта, е до март 2011 година, а договореният харч от хазната за услугата е почти 60 000 лева.
Трасето, което се нуждае от доизграждане, е под четири километра дълго, ако то стане факт, цялата връзка от Пловдив към Кръстов връх ще се скъси с около седемнадесет километра.
Отделно от това съживяването на поминъка за селски и поклонически туризъм от Асеновград през Орешец и Мостово ще е сигурно, убедени са местните хора.
На подобна мярка за завършване на двукилометрова финална отсечка към Сини връх и Кабата се надяват и местните жители от селцата посока Белинташ.
В момента приключва ремонтът на общинската пътна мрежа в същия район, но само до разклона за Бор и Сини връх.
Възстановяване на подпорна стена “Солено изворче” в Нар.бани, “Подпорна стена на пл.”Зареница” с.Нар.бани” “Еврострой 2000” ЕООД гр.Асеновград за сума
39830,36лв. с ДДС ВЪЗЛОЖИТЕЛ Е ОБЩИНА АСЕНОВГРАД ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА СТРОИТЕЛНО-РЕМОНТНИ ДЕЙНОСТИ НА ОБЕКТИ Пенка Иванова Калоферова
Мнго странно как ще прехвръкнат през Община Лъки