160 хиляди жители на Пловдивска област ще трябва да си сменят сегашни лични карти, тъй като срокът им изтича през тази година. 60 хиляди са пък шофьорите, които следва да сменят книжките си за правоуправление.
На 29 март тъкмо от Пловдив министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов официално ще даде старт на националната кампания за издаване на новите документи за самоличност с биометрични данни.
В Областната дирекция на МВР отсега е създадена организация за подмяната на лични карти, шофьорски книжки и задгранични паспорти, съобщи комиксар Тодор Чонов на брифинг днес.
На първо време ще се приемат само обикновени поръчки, според които срокът за издаване е 30 дни, а от 6 април ще започне прием на документи и за бързи и експресни поръчки.
До седмия месец от началото на кампанията всички хора с изтичащи срокове на документите ще трябва да са подали заявления.
Както вече съобщиххме, обикновената поръчка за лична карта ще струва 18 лева, за шофьорска книжка – 25 лева, а за паспорт – 40 лева. Бързата поръчка ще е двойно по-скъпа от обикновената, а експресната – пет пъти по-скъпа. Неподалите заявление в срок ще бъдат глобявани от 20 до 150 лева.
За тези от нас,които имат безсрочна лична карта,важи ли срока и трябва ли да подменяме документа за самоличност?
разбира се като навърши те 100:o
не,остават си, както и тези със старите зелени паспорти
За тези, на които картата е безсрочна, важи ли срока …. ха-ха-ха :D:D:D
паспорта ми е изтекъл преди 5 години и не съм го подновявала ,защото не бях в България .Ще има ли санкции?
да си била;D;D