Община Асеновград ще направи всичко възможно, за да намери средства и да продължи услугата „Дневен център за деца с увреждания“. Това каза заместник-кметът Теньо Манолов по време на закриването на проекта. Той уточни, че за декември има внесена докладна в Общинския съвет да се осигурят средства за издръжката на центъра, който този месец ще работи с намален капацитет. След приемането на държавния бюджет, през 2010 г. общината ще кандидатства отново за целева субсидия за делегирана дейност за идната година.
От името на родителите Габриела Стефанова благодари на общината и призова администрацията да направи всичко възможно, за да продължи проекта. По думите й центърът е много важен за семействата, които имат деца с увреждания, тъй като чрез него те не се чувстват вече изолирани от обществото, а равнопоставени с останалите деца.
Проектът „Дневен център за деца с увреждания в община Асеновград“ се реализира по програма ФАР 2006 „Икономическо и социално сближаване“. Той е на стойност 147 355.50 евро и беше със срок на изпълнение от декември 2008 до ноември 2009 г. С децата центърът започна да работи със закъснение – от юни 2009 г. Услугите на центъра ползваха и могат да ползват 20 деца с увреждания от 3 до 18 години отглеждани от социални институции и семейства. Към момента в община Асеновград има регистрирани 196 деца, които се обслужват от дирекция „Социално подпомагане“.