Александър Божиков, баща на загиналото от задушаване в пожар във фамилната къща на ул. “Генерал Дандивил” 25 седемгодишно момченце, осиновено едва на 29 май т. г. от дома за сираци в Наречен, е с два несполучливи брака, разбра asenovgrad-online. Причина за пожара е игра с кибрит или запалка, детето е намерено задушено в легълцето, съобщи главният инспектор на „Противопожарна безопасност и спасяване” Недялко Рашков. В стаята освен осветителни тела е имало само хладилник.
Пожарът е тръгнал от стаята на малкия Марин, а баба му Андрона и дядо му Димитър са спели в съседната стая. Както само asenovgrad-online писа, бащата е бил в съседната къща, но не с дядото, каквато беше информацията из други е-медии. 66-годишната пенсионерка е усетила първа миризмата на пушек. Станала от леглото, но замаяна паднала в коридора. Дядото се развикал от прозореца, а пожарникарите го свалили със стълба.
Според директора на Дом “Гергана” в Наречен процедурата по осиновяването е напълно законна. Маринчо е отишъл в новия си дом на 29 май, каза Мариана Пеева.
Таткото Александър Божиков чул виковете за помощ на баща си, но от паника прехапал езика си. Божикови минали всички процедури по осиновяването на Марично, обясни Валерия Георгиева от дирекция „Социално подпомагане” в Асеновград. Александър Божиков е бил женен за чехкиня, която го изоставила. Мъжът е имал и втори брак, който също не е сполучлив. Самият Александър Божиков е в неизвестност от нощта на трагедията.